Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przeobraził garaż w plantację konopi

Data publikacji 12.06.2020

Policjanci z dolnośląskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podczas wspólnych działań z oleśnickimi funkcjonariuszami zlikwidowali uprawę konopi. Zabezpieczono 190 krzewów i 107 roślin w fazie kiełkowania. Wobec zatrzymanego w tej sprawie mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami pionu kryminalnego oleśnickiej komendy zatrzymali 29-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o związek z przestępczością narkotykową. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna może posiadać znaczną ilość środków odurzających i uprawiać konopie.

W trakcie przeszukania posesji, którą zajmował podejrzewany, policjanci w garażu ujawnili plantację krzewów konopi indyjskich. W pomieszczeniu znajdował się profesjonalny sprzęt, dzięki któremu krzewy miały idealne warunki do wzrostu. W mieszkaniu z kolei ujawnili kilkanaście porcji suszu roślinnego oraz kolejne rośliny w fazie kiełkowania. Była tam też waga służąca do porcjowania narkotyków oraz spora ilość gotówki. Łącznie policjanci zabezpieczyli 190 dużych krzewów konopi indyjskich oraz 107 kiełkujących.

Zatrzymany 29-letni mieszkaniec Oleśnicy usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, uprawy konopi oraz posiadania urządzeń do nielegalnej uprawy. Sąd zastosował  wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • uprawa konopi
  • uprawa konopi
  • uprawa konopi
  • zabezpieczony rewolwer, telefony komórkowe i gotówka

Opis filmu: Przeobraził garaż w plantację konopi

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.41 MB)

Powrót na górę strony