Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 12.06.2020

Kryminalny z białostockiej "dwójki" w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwą 47-latkę, która kierowała renault mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta miała także zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci przypominają, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po  godz.19.00, na jednej z ulic w Białymstoku, kryminalny z Komisariatu Policji II w Białymstoku, będąc już po służbie, zatrzymał nietrzeźwą kierującą. Mundurowy jadąc ulicą Ciepłą zauważył renault, którym kierowała kobieta. Miała wyraźny problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Zachowanie kobiety wzbudziło podejrzenia funkcjonariusza, że może ona być pod wpływem alkoholu.

Policjant od razu zainterweniował i zatrzymał renault. Od kobiety wyczuł alkohol. Wyjął kluczyki ze stacyjki i o wszystkim poinformował białostockiego dyżurnego. Na miejscu pojawił się patrol Policji. Badanie alkomatem 47-latki wykazało, że miała ona blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, podczas sprawdzania w policyjnej bazie danych, okazało się, że kobieta ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

Policjanci przypominają, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mg)

Powrót na górę strony