Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śledczy wyjaśniają sprawę zabójstwa w Lubinie

Data publikacji 12.06.2020

Lubińscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 37-letniego mieszkańca miasta. W środę, 10 czerwca br. jego zwłoki znaleziono na osiedlu „Przylesie”. Funkcjonariusze zatrzymali już w tej sprawie 49–letniego mężczyznę. Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych prowadzących sprawę, ofiara zmarła od ciosu nożem w okolicę klatki piersiowej.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie w środę, 10 czerwca br., około godziny 1.30, otrzymał zgłoszenie o martwym mężczyźnie na osiedlu "Przylesie". Na miejscu policjanci znaleźli leżące pod ławką zwłoki 37-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna prawdopodobnie zmarł w wyniku ciosu nożem w okolicę klatki piersiowej.

Intensywne, nocne czynności lubińskich policjantów i prokuratora, przy współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, oględziny miejsca zdarzenia i własne informacje, doprowadziły śledczych do sprawcy. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy wskazywał na jedną osobę, 49 – letniego mieszkańca Lubina. Podejrzany został zatrzymany w swoim mieszkaniu.

Policjanci w trakcie sprawdzania mieszkania podejrzanego, znaleźli i zabezpieczyli rzeczy, które były przy denacie w chwili przestępstwa, między innymi portfel 37 - latka. Zebrane dowody pozwoliły na postawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Teraz może grozić mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • policyjne czynności na miejscu zabójstwa z użyciem noża
  • policjanci w specjalnych kombinezonach na miejscu zabójstwo wykonują czynności
  • policjanci prowadzą zatrzymanego

Opis filmu: policjanci prowadzą zatrzymanego w związku z zabójstwem przy użyciu noża

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.87 MB)

Powrót na górę strony