Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali złodzieja samochodowego, gdy prowadził skradzione wcześniej auto

Data publikacji 16.06.2020

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który kilka godzin wcześniej na terenie Kłodzka dokonał kradzieży samochodu marki BMW. Przy nim oraz jego znajomej funkcjonariusze znaleźli także narkotyki. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziałów Prewencji i Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, w wyniku realizacji informacji własnej, zatrzymali 37-latka kierującego samochodem osobowym, który został skradziony kilka godzin wcześniej w Kłodzku. Policjanci w toku przeprowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że to mężczyzna siedzący za kierownicą BMW dokonał kradzieży tego pojazdu. Skradzione auto mężczyzna zamierzał sprzedać w Wałbrzychu. W momencie gdy jechał na umówione spotkanie z potencjalnym kupcem, został zatrzymany.

Z mężczyzną podróżowała 18-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego, która kierowała drugim samochodem, nie posiadając do tego uprawnień. Ponadto w pojeździe prowadzonym przez kobietę funkcjonariusze ujawnili narkotyki w postaci marihuany. Przy zatrzymanym 37-latku mundurowi również znaleźli zabronione środki, w tym wypadku amfetaminę. W toku dalszych czynności, zatrzymani przyznali się do prowadzenia podjazdów pod wpływem substancji odurzających.

Funkcjonariusze zabezpieczyli oba auta na policyjnym parkingu. Dodatkowo w jednym z pojazdów ujawniono tablice rejestracyjną skradzioną w Ząbkowicach Śląskich, sprzęt służący do kradzieży samochodów oraz różnego rodzaju elektronarzędzia.

37-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Ponadto odpowie za posiadanie narkotyków i kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 najbliższe miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 18-latka natomiast odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień, pod wpływem narkotyków oraz za ich posiadanie. Kobieta może trafić do zakładu karnego na 3 lata.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • łomy i inne narzędzia do kradzieży samochodów, dokumenty pojazdów oraz telefony komórkowe, kluczyki i radia samochodowe zabezpieczone przez policjantów
  • widok wnętrza samochodu zabezpieczonego przez policjantów
  • samochód volkswagen zabezpieczony przez policjantów
Powrót na górę strony