Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci walczą z plagą oszustów - zatrzymany kolejny podejrzany

Data publikacji 17.06.2020

Gliwiccy kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu poszukiwali dwudziestokilkulatka podejrzewanego o organizowanie oszustw metodą „na policjanta”. W wyniku przestępczego procederu osoby starsze tracą często oszczędności całego życia. Mężczyzna był poszukiwany do co najmniej dwóch spraw z rejonu Gliwic, ale również innych miast z terenu Śląska. Został zatrzymany w Krakowie.

Od momentu zatrzymania oszusta gliwiccy śledczy intensywnie pracowali nad przygotowaniem materiału dowodowego. Podejrzanemu przedstawiono pięć zarzutów – po dwa dotyczące przestępstw popełnionych w Gliwicach i Bytomiu oraz jeden zarzut za przestępstwo popełnione w Krakowie. Mężczyzna zajmował się werbowaniem „wspólników” i, jak wynika z policyjnych materiałów, zajmuje wysoką pozycję w strukturze oszustów. To m.in. do niego, jako jednego z pośredników, trafiały pieniądze wyłudzone emerytom. Na terenie samych Gliwic oszust i jego kompani ukradli ponad 70 tysięcy złotych. Gliwiccy stróże prawa odzyskali dużą część gotówki wyłudzonej od jednego z pokrzywdzonych – zwrócono ją już prawowitemu właścicielowi.

Zgromadzone w sprawie materiały skierowano do Prokuratury Rejonowej Gliwice-Zachód. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego policyjnego dozoru cztery razy w tygodniu oraz poręczenia majątkowego w kwocie 10 tys. zł.

(KWP w Katowicach / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.39 MB)

Powrót na górę strony