Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Łowcy głów" z dolnośląskiej komendy zatrzymali poszukiwanego trzema ENA

Data publikacji 18.06.2020

Policjanci z dolnośląskiej komendy zajmujący się na co dzień poszukiwaniami najgroźniejszych przestępców, namierzyli poszukiwanego trzema europejskimi nakazami aresztowania i dodatkowo kilkoma listami gończymi mężczyznę. Ma on do odbycia karę łącznie ponad 3 lat pozbawienia wolności, ale grozi mu dodatkowa kara w związku z toczącymi się aktualnie innymi postępowaniami karnymi.

"Łowcy głów" zatrzymali mieszkańca, na którego wystawionych było kilka listów gończych oraz trzy europejskie nakazy aresztowania wydane przez polskie organy wymiaru sprawiedliwości. Mężczyzna poszukiwany był m. in. za posiadanie narkotyków, groźby oraz udział w pobiciu. Skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniał swoje miejsce zamieszkania.

Sprawą zainteresowali się funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, którzy w bardzo krótkim czasie zdołali namierzyć, a następnie zatrzymać poszukiwanego. W chwili zatrzymania mężczyzna był całkowicie zaskoczony, nie spodziewając się, że Policja zdoła ustalić jego aktualne miejsce przebywania.

Za popełnione przez niego przestępstwa został on skazany na 3 lata i 3 miesiące pozbawienia wolności, ponadto grozi mu dodatkowa kara w związku z innymi, toczącymi się jeszcze postępowaniami karnymi.

(KWP we Wrocławiu/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 38.19 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja