Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z drogówki uratowali życie młodemu mężczyźnie, który chciał skoczyć z mostu

Data publikacji 19.06.2020

Sierżant sztabowy Piotr Biszkant oraz sierżant sztabowy Paweł Staroń policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zapobiegli tragedii. Uratowali życie 20-latkowi, który chciał targnąć się na własne życie skacząc z mostu do rzeki.

We wtorkowy poranek (16.06.2020 r.) policjanci pełnili służbę na terenie Kęt. Tuż przed godz. 9.00, dyżurny kęckiego komisariatu Policji powiadomił  wszystkie patrole o poszukiwaniach 20-latka, który wyszedł z domu grożąc, że targnie się na własne życie. W poszukiwania mężczyzny włączył się również patrol oświęcimskiej drogówki. Policjanci opisywanego mężczyznę wypatrzyli na ulicy Sobieskiego. 20-latek stał tuż przy barierce mostu na rzece Sole niebezpiecznie przechylając się w stronę rzeki. Policjanci zaczęli rozmawiać z mężczyzną, a kiedy ten odwrócił się w ich stronę chwycili go za ramiona i zabrali do radiowozu. Z uwagi na zły stan zdrowia mężczyzny na miejsce zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe. Pod opieką ratowników medycznych 20-latek został zabrany do szpitala.

Jeśli jesteś w kryzysie pamiętaj, czekają na Ciebie osoby gotowe do pomocy.

W każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać  z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

Instytucje powiatu oświęcimskiego udzielające pomocy i wsparcia w kryzysie:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu, 
ul. Bema 4, 32-600 Oświęcim, tel. 33 842 23 29, tel. 33 842 42 27,
e-mail:  pcpr@powiat.oswiecim.pl
http://pcproswiecim.pl/

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu, 
ul. Dąbrowskiego 139
tel. 33 476 01 03, 510 374 573
e-mail: wsparcie@akcja.pl
http://pcproswiecim.pl/powiatowy-osrodek-interwencji-kryzysowej

(KWP w Krakowie)

Powrót na górę strony
Polska Policja