Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał wandala

Data publikacji 22.06.2020

Policjant wydziału kryminalnego brzozowskiej komendy, w czasie wolnym od służby, zatrzymał mężczyznę, który podejrzanie zachowywał się przy radiowozie. Jak się później okazało, 32-latek nożem uszkodził jedną oponę i zamierzał przeciąć drugą. Wandal został zatrzymany. Teraz odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu, na parkingu przy ul. Plac Grunwaldzki w Brzozowie. Policjanci patrolowo-interwencyjni zaparkowali na wyznaczonym miejscu swój radiowóz i udali się na patrolowanie miasta. Funkcjonariusz wydziału kryminalnego brzozowskiej komendy, który był w czasie wolnym od służby, przechodził w pobliżu zaparkowanego radiowozu. W pewnym momencie zwrócił uwagę na mężczyznę, który majsterkował coś przy lewym tylnym kole policyjnego samochodu. Policjant podejrzewał, że mężczyzna prawdopodobnie przebija opony w radiowozie. Gdy zaczął się on zbliżać do przedniego koła, funkcjonariusz krzyknął. Wandal w pośpiechu uciekł w kierunku ul. Bielawskiego. Policjant zgłosił sytuację dyżurnemu i rozpoczął poszukiwania wandala.

Już chwilę później, 32-letni mieszkaniec Brzozowa znalazł się w rękach funkcjonariusza, który doprowadził mężczyznę do radiowozu i przekazał patrolowi. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 32-latka ponad promil alkoholu. Okazało się, że zatrzymany przy pomocy rozkładanego noża, przebił oponę przy zaworze, powodując jej uszkodzenie i częściową utratę powietrza. 32-latek zamierzał uszkodzić kolejne opony, jednak interwencja funkcjonariusza wydziału kryminalnego pokrzyżowała jego plany. Teraz 32-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

To już kolejny raz, gdy policjant kryminalny, w czasie wolnym od służby, zareagował na łamanie prawa. Ten sam funkcjonariusz, dwa lata temu, zatrzymał sprawcę rozboju. O tym wydarzeniu pisaliśmy tutaj.   

Powrót na górę strony