Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tata policjant – mój niebieski bohater

Data publikacji 23.06.2020

W trakcie służby stanowczy, bezwzględni wobec przestępców, z uporem dociekający prawdy, wyciągający konsekwencje wobec tych, którzy na to zasłużyli. W domowym zaciszu natomiast – czuli i opiekuńczy, czasami przymykający oko na przewinienia swoich pociech. Silne ramiona, które na co dzień zatrzymują przestępców, po pracy stwarzają azyl bezpieczeństwa dzieciom, w oczach których są niekwestionowanymi bohaterami. W dniu ich święta – wszystkim tatom w policyjnym mundurze – życzymy spełnienia marzeń.

Ten szczególny dzień, który każdego roku obchodzony jest w Polsce 23 czerwca sprawia, że większość naszych myśli kierowana jest ku nim – ojcom. A takich w policyjnych szeregach nie brakuje. Bez względu na charakter pełnionej służby – w patrolu, w białej czapce, czy przy dochodzeniowych aktach – w oczach dziecka to właśnie tata jest bohaterem. I jak się okazuje nie potrzebna mu do tego peleryna.

Cenna każda chwila

W trakcie pełnionej służby całkowicie oddają się swojej pracy, zapewniając bezpieczeństwo innym.  Każdy tata policjant ma jednak świadomość, że jego ochrony oczekują nie tylko mieszkańcy, ale i jego najbliżsi, do których wraca po pracy.

Jak przyznał braniewski dzielnicowy:

,,Nawet najcięższa służba w ułamek sekundy może zamienić się w najpiękniejszą chwilę, gdy wracasz zmęczony do domu, a w progu wita cię twoje dziecko rzucając ci się na szyję, ściskając z całych sił. Bo kocha i tęskni''.

  • Policjant dzielnicowy z synem
    Policjant dzielnicowy z synem

Bez wątpienia policyjny zawód jest wymagający i nie wiadomo, z czym przyjdzie się zmierzyć funkcjonariuszom kolejnego ranka. Są dni, w których tata wychodzi z domu, kiedy jego pociechy jeszcze śpią, a wraca nocą, gdy one zdążyły już usnąć. Wtedy liczy się każda wspólna chwila.

"Nie jest łatwo w chwilach, w których uświadamiasz sobie, że wychowanie dzieci stało się głównie zadaniem ich mamy. Ale, gdy tylko nadarza się okazja – nadrabiamy stracony czas. Moje dzieci wiedzą, że tata ma bardzo ważne zadania do wykonania. To co robię, robię przecież także dla ich bezpieczeństwa"

– podsumowuje funkcjonariusz pionu kryminalnego braniewskiej jednostki.

  • Policjant kryminalny z dziećmi
    Policjant kryminalny z dziećmi

Wrócić bezpiecznie do domu

Ojcowie w policyjnych mundurach podkreślają, że sukces w służbie cieszy podwójnie, kiedy ma się z kim tą radością dzielić. Funkcjonariusze ci doskonale wiedzą, że ich działania są wzorem nie tylko dla lokalnej społeczności, o której bezpieczeństwo się troszczą. Poczynania policjantów bacznie śledzi ich potomstwo, które już teraz marzy, by w dorosłym świecie iść w ślady ojców.

Funkcjonariusze pytani o to, czego można im życzyć w dniu ich święta odpowiadali zgodnie, że chcieliby po prostu z każdej służby wracać bezpiecznie do swoich bliskich.

(js/tm)

Powrót na górę strony