Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli narkotyki

Data publikacji 23.06.2020

Ponad 240 krzewów konopi indyjskich zabezpieczyli policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Rośliny rosły na plantacji, którą „opiekował się” 15-letni kaliszanin. Z zabezpieczonych krzewów mogłoby powstać 5300 porcji narkotyków. Nastolatek usłyszał już zarzut popełnienia czynu karalnego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Podczas legitymowania dwójki nieletnich policjanci zwrócili uwagę na dziwne zachowanie 15-latka, który był bardzo pobudzony i unikał kontaktu wzrokowego. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że nastolatek może być pod wpływem środków odurzających. Ich przypuszczenia potwierdził dodatni wynik testu narkotykowego.

Policjanci szybko ustalili, gdzie nastolatek zaopatrywał się w substancje odurzające. Okazało się, że sam uprawiał marihuanę. Pielęgnowane przez niego rośliny rosły na polu uprawnym i pobliskim wale przeciwpowodziowym. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli 241 krzewów konopi w różnych fazach rozwoju. Z tej ilości zabezpieczonych roślin można by było uzyskać ponad 5 kg marihuany o szacunkowej wartości 200 tys. złotych.

Na obszarze, gdzie rosły krzewy przeprowadzono dokładne oględziny terenu z udziałem technika kryminalistyki. Zabezpieczone rośliny trafią do badań laboratoryjnych.

15-latek usłyszał już zarzut popełnienia czynu karalnego w tej sprawie. Odpowie za uprawę konopi. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

(KWP w Poznaniu/ mw)

  • policjanci i zabezpieczone krzewy konopi
  • policjant i zabezpieczone krzewy konopi

Opis filmu: Policjanci zabezpieczyli narkotyki

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.39 MB)

Powrót na górę strony