Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał osobę poszukiwaną

Data publikacji 23.06.2020

Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie – asp. szt. Tomasz Pruszyński dowiódł, że policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale także poza nią. W czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. 26-latek próbował uciec, ale bez efektu.

Będący w czasie wolnym od służby asp. szt. Tomasz Pruszyński wykazał się niezwykłą spostrzegawczością. Przejeżdżając autem zwrócił uwagę na młodego mężczyznę, który rysopisem odpowiadał osobie poszukiwanej. Funkcjonariusz zrezygnował z osobistych planów i bez wahania udał się za 26-latkiem. Mężczyzna próbował ucieczki, ale bez efektu. Po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany. Po chwili na miejscu pojawili się zaalarmowani przez dyżurnego, policjanci wydziału prewencji i ruchu drogowego, którzy wsparli asp. szt. Tomasza Pruszyńskiego.

Przypuszczenia policjanta były jak najbardziej trafne. 26-latek poszukiwany był na podstawie dwóch nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd Rejonowy w Koszalinie celem odbycia kary pozbawienia wolności w łącznym wymiarze 2 lat i 4 miesięcy.

Asp. Tomasz Pruszyński swoją postawą udowodnił, że służba w policyjnym mundurze jest czymś więcej niż tylko pracą, jest służbą dla społeczeństwa.

(KWP w Szczecinie/js)

Powrót na górę strony