Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niesienie pomocy innym stanowi dla nich priorytet i sens służby

Data publikacji 24.06.2020

Funkcjonariusze prewencji podjęli natychmiastowe czynności resuscytacyjne, by ratować leżących w jednym z podwórzy mężczyzn. Jeden z nich nie wykazywał oznak życia, a u drugiego czynności życiowe zanikały z minuty na minutę. Na szczęście mundurowi zdążyli z pomocą na czas, dzięki czemu mężczyźni mogli trafić pod dalszą opiekę medyków.

Zdarzenie miało miejsce na terenie wrocławskich Krzyków. Policjanci otrzymali informację o mężczyznach leżących nieopodal placu zabaw, w jednym z podwórzy przy ulicy Powstańców Śląskich. Wiedzieli, że muszą działać natychmiast, bo już niejednokrotnie podejmowali pilne interwencje w tego typu sytuacjach. Szybko pojechali we wskazane miejsce i faktycznie zauważyli tam dwie leżące osoby. Jeden z mężczyzn w ogóle nie dawał oznak życia, a u drugiego czynności życiowe szybko zanikały.

Policjanci niezwłocznie podjęli akcję resuscytacyjną obu mężczyzn, wzywając jednocześnie na miejsce medyków.

Po kilkunastu minutach okazało się, że mundurowi przybyli z pomocą na czas. Czynności życiowe obu mężczyzn zostały przywrócone i mogli zostać przekazani ratownikom medycznym. 40- i 50-latek trafili do jednego z wrocławskich szpitali z oznakami silnego zatrucia.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony