Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa SPEED w walce z drogowymi piratami. Kierowca jechał aż o 82 kilometry na godzinę za szybko

Gorzowscy policjanci grupy SPEED codziennie pracują nad poprawą bezpieczeństwa na drogach. W nowoczesnych i nieoznakowanych radiowozach zatrzymują kierowców, którzy za nic mają przepisy. O skuteczności funkcjonariuszy przekonał się kierujący oplem, który w terenie zabudowanym jechał aż o 82 kilometry na godzinę za szybko. Od razu stracił prawo jazdy, a jego sprawa trafi do sądu.

Powołana grupa SPEED składa się z doświadczonych funkcjonariuszy. W ich ręce przekazano nowoczesne radiowozy z pomocą których mogą studzić emocje kierowców, którzy lekceważą drogowe przepisy i zagrażają innym. Policjanci mają sporo pracy, bo niestety nadal są osoby, które jeżdżą niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko. O skuteczności policjantów gorzowskiej drogówki przekonał się 30-letni kierowca.

Policjanci patrolowali drogę W-132. W czwartek przed godziną 20 w Kamieniu Małym zauważyli opla, którego prędkość od razu wydawała się policjantom zbyt duża. Pomiar tylko to potwierdził. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 kilometry, jechał aż 132 kilometrów na godziny. Ta niebezpieczna jazda została szybko zakończona przez policjantów. Kierowcą opla był 30-latek.

Mężczyzna stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 82 kilometrów na godzinę. W tej sytuacji policjanci nie mieli również wątpliwości, by sprawę skierować do sądu. To tam kierowca będzie musiał tłumaczyć się za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

 

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.12 MB)

Powrót na górę strony