Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali zdesperowaną kobietę

Data publikacji 27.06.2020

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która może podjąć dramatyczną decyzję i popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Na balkonie jednego z mieszkań zauważyli roztrzęsioną kobietę. Zadziałali błyskawicznie, nawiązując kontakt z wrocławianką, przekonali ją do odejścia od barierki. 38-latka cała i zdrowa trafiła pod opiekę ratowników medycznych.

Policyjni wywiadowcy otrzymali sygnał o kobiecie stojącej na balkonie jednego z wrocławskich mieszkań, która najprawdopodobniej chce z niego skoczyć. W związku z tym, że kobieta chciała popełnić samobójstwo, funkcjonariusze bezzwłocznie pojechali we wskazane miejsce.

Policjanci wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie. Udało się im dostać do sąsiedniego mieszkania i z balkonu obok nawiązać kontakt z desperatką. Zadanie nie było proste, bo kobieta była bardzo zdenerwowana. Mundurowi podczas rozmowy przekonali 38-letnią kobietę do odejścia od barierki balkonu. Cała i zdrowa trafiła w ręce ratowników medycznych.

Po raz kolejny szybka i zdecydowana reakcja policjantów nie dopuściła do tragedii.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m. in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Na  stronie www.liniawsparcia.pl znajduje się lista placówek, w których możemy użyskać specjalistyczną pomoc.

Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

(KWP we Wrocławiu / wsz)

Powrót na górę strony