Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragedia nad zalewem w Miedznej Murowanej

Data publikacji 29.06.2020

Opoczyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności utonięcia 17-latka, który wraz z kolegami postanowił wykąpać się w zbiorniku retencyjnym w Miedznej Murowanej. Pomimo podjętej reanimacji, życia chłopca nie udało się uratować.

Wakacje, słoneczna pogoda to dobre okoliczności do wypoczynku, szczególnie nad wodą. Zawsze jednak należy zachować zdrowy rozsądek. Czasami bowiem taki beztroski wypoczynek może skończyć się tragicznie. Tak niestety stało się 28 czerwca br., po godzinie 18.00 nad zalewem w miejscowości Miedzna Murowana. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że grupa młodych ludzi spędzała wolny czas w Miedznej Murowanej nad tamtejszym zalewem. Dwóch chłopców  postanowiło popływać. Pomimo tego, że cały zbiornik wodny objęty jest zakazem kąpieli. Niestety sytuacja wymknęła się spod kontroli. Obaj zaczęli tonąć. Jednego z nich zauważył przepływający nieopodal kajakarz. Pomógł nastolatkowi wydostać się na brzeg. Niestety kolejny zniknął pod taflą wody. Wezwane na miejsce wszystkie służby, natychmiast rozpoczęły poszukiwania nastolatka. Oprócz policjantów  pracowali strażacy i płetwonurkowie. Niestety na ratunek było już za późno. Strażacy wyłowili chłopca z wody. Pomimo podjętej reanimacji, życia  nastolatka nie udało się uratować.  

Kolejny raz  apelujemy o rozsądek nad wodą. Przypominamy, podstawowe zasady bezpiecznej kąpieli. Uważajcie na siebie nad wodą.

Pamiętaj!

Bezpieczna kąpiel możliwa jest w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.

Nie zapominajmy również o tym, aby:

  • nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu!
  • nie kąpać się zaraz po jedzeniu — powinno się odczekać przynajmniej godzinę!
  • nie wchodzić do wody zaraz po opalaniu się na słońcu — może to grozić szokiem termicznym lub utratą przytomności!
  • nad bezpieczeństwem kąpiących się dzieci zawsze czuwał ktoś dorosły!
  • nie próbować przepływać jeziora czy wypływać na otwarty akwen bez asekuracji!
  • nie skakać do wody z dużej wysokości — takie skoki są niebezpieczne i mogą grozić urazem głowy oraz kręgosłupa!
  • dzieci i osoby dorosłe, które korzystają ze sprzętów pływających miały na sobie założony kapok!

Nad wodą zawsze trzeba zachować ostrożność i zdrowy rozsądek — to zapewni nam bezpieczeństwo!

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony