Odzyskali luksusowe auto w ciągu 4 godzin - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali luksusowe auto w ciągu 4 godzin

Data publikacji 02.07.2020

Akcja policjantów z Wyszkowa zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej zakończyła się sukcesem. Policjanci odzyskali skradzionego lexusa wartego 230 tys. złotych. 58-letniemu mieszkańcowi gminy Wyszków grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wyszkowscy kryminalni nie odpuszczają amatorom cudzej własności. W ramach nieustannie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że na terenie jednej z posesji w miejscowości Tumanek zostało ukryte skradzione w Warszawie luksusowe auto.

Policjanci w Warszawie otrzymali zgłoszenie o kradzieży lexusa po godzinie 8. Śledczy z Wyszkowa postanowili pomóc kolegom z garnizonu stołecznego i zaangażowali się w odnalezienie samochodu. I tak już o godzinie 12. w trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych odnaleźli wartego 230 tys. zł lexusa. Do policyjnej celi trafił 58-letni właściciel działki.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu paserstwa. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę więzienia do lat 5.

 

Autor: podkom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony
Polska Policja