Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny arsenał broni palnej, amunicję i ponad 6 kilogramów marihuany

Data publikacji 03.07.2020

Kłodzcy funkcjonariusze i policjanci z Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Narkotykowej dolnośląskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Kłodzku i Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Zabezpieczono m.in. ponad 6 kilogramów marihuany. Dodatkowo na posesji ujawniono 39 sztuk broni palnej różnego rodzaju i kalibru oraz ponad 3000 sztuk amunicji. Wobec zatrzymanych sąd zastosował już tymczasowy areszt.

Policjanci z kłodzkiej komendy powiatowej razem z policjantami z komendy wojewódzkiej na co dzień zajmującymi się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wraz z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Kłodzku i Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Starszy z nich odpowie także za posiadanie bez zezwolenia kilkudziesięciu sztuk broni palnej i sporej ilości amunicji.

W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze zatrzymali na terenie powiatu kłodzkiego dwóch mężczyzn w wieku 30 i 64 lat, u których w zajmowanym budynku ujawnili sprzęt służący do produkcji narkotyków oraz zabezpieczyli ponad 6 kg marihuany. W wyniku przeszukania posesji funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej oraz Urzędu Celnego znaleźli i zabezpieczyli także arsenał składający się z 39 sztuk broni palnej długiej i krótkiej różnego rodzaju i kalibru. Ujawnili ponad 3 tysiące sztuk amunicji oraz pół kilograma czarnego prochu. Funkcjonariusze zabezpieczyli także pieniądze w różnych walutach w łącznej kwocie około 30 tysięcy złotych.

Przedmioty ukryte były w różnych miejscach na terenie posesji. Z kolei nielegalna suszarnia wykorzystywana w narkotykowym procederze, znajdowała się w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu. Wyposażona była w urządzenia grzewcze i przedmioty służące do przetwarzania środków odurzających.

Obecnie wyjaśniane są szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwa grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec 30 i 64-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • Policjant prowadzi jednego z zatrzymanych mężczyzn
  • Policjanci prowadzą drugiego z zatrzymanych mężczyzn
  • Marihuana w woreczkach
  • Marihuana w pojemniku
  • nielegalna broń palna oraz amunicja
  • Zabezpieczone pieniądze, amunicja i broń
  • 5 sztuk broni
  • Zabezpieczone broń i amunicja

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.65 MB)

Powrót na górę strony