Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci lubińskiej komendy uratowali życie nastolatce, która chciała odebrać sobie życie

Data publikacji 06.07.2020

Patrol z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie uratował życie 15-latce, która w jednym z parków, chciała odebrać sobie życie. Mundurowi po otrzymanym zgłoszeniu szybko znaleźli nastolatkę i na rękach wynieśli z lasu do karetki. Dzięki szybkiej reakcji i udzielonej pierwszej pomocy przedmedycznej policjanci ocalili życie młodej lubiniance. Funkcjonariuszom za postawę godną pochwały pogratulowała Komendant Powiatowy Policji w Lubinie.

Patrol z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie w godzinach popołudniowych został skierowany przez dyżurnego w rejon jednego z miejskich parków, gdzie młoda dziewczyna miała zamiar odebrać sobie życie.

Na miejscu pomimo braku dokładnej lokalizacji, mundurowi pieszo przeczesując teren leśny, odnaleźli adresatkę interwencji. Z 15-letnią dziewczyną był utrudniony kontakt, traciła przytomność.

Cała sytuacja rozgrywała się w miejscu trudno dostępnym, a zespół pogotowia ratunkowego, który również przybył na miejsce, nie mógł namierzyć mundurowych. Policjanci udzielili dziewczynie pierwszej pomocy przedmedycznej. Jeden z funkcjonariuszy wybiegł też na drogę główną, gdzie wskazał najbliższe miejsce dojazdu dla pogotowia, zaś drugi na rękach transportował mdlejącą nastolatkę.

Dzięki ich postawie i szybkim działaniom obydwu służb nastolatka znalazła się w szpitalu, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy medycznej.

Policjantom za wzorową postawę, zaangażowanie i działania zmierzające do ratowania życia ludzkiego pogratulowała Komendant Powiatowy Policji w Lubinie.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony