Aktualności

Po służbie zareagował na nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 07.07.2020

To kolejny przykład, gdy czujność policjanta po służbie przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy. 33-latek kierujący renault miał blisko promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusz uniemożliwił mu dalszą drogę. Dodatkowo mężczyźnie już wcześniej zostały odebrane uprawnienia do kierowania.

W czwartek, 2 lipca br. policjant z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu kończąc służbę usłyszał, że kierowca renault poruszający się po drogach naszego miasta może być nietrzeźwy.

Chwilę przed 23:00, gdy funkcjonariusz wracał ze służby, zauważył on pojazd pasujący do wcześniejszej informacji. Ruszył za nim i wykorzystując dogodny moment zajechał mu drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę.

Następnie poinformował o całym zdarzeniu dyżurnego, który skierował tam patrol. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zbadali stan trzeźwości 33-latka. Urządzenie pokazało, że miał on w organizmie blisko promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał on prawa jazdy, ponieważ wcześniej zostało mu zatrzymane za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed sądem. Pamiętajmy, że jazda pod wpływem alkoholu może być przyczyną wielu ludzkich tragedii.

Przypominamy ! Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba, która w stanie trzeźwości prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli kierowca ten był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja