Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieostrożny kierowca utknął na przejeździe kolejowym

Data publikacji 09.07.2020

O dużym szczęściu może mówić 54-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, który kierując osobowym nissanem, wjechał na strzeżony przejazd kolejowy, gdy zapory drogowe zaczęły się opuszczać. Pojazd wraz z kierującym utknął na torach. Na szczęście nadjeżdżający pociąg zdążył zatrzymać się przed samochodem.

Wczoraj, 08.07.2020 r., tuż po godz. 17:00, dyżurny leżajskiej komendy otrzymał informację o samochodzie, który został zablokowany na strzeżonym przejeździe kolejowym w Wierzawicach. 54-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego zignorował opuszczające się zapory drogowe i wjechał osobowym nissanem na strzeżony przejazd kolejowy. Na szczęście maszynista zdążył zatrzymać pociąg przed samochodem.

Przejazd ten jest zamykany zdalnie, co oznacza, że jest tam sygnalizacja świetlna i dźwiękowa wraz z zaporami drogowymi, nie ma natomiast dyżurującego dróżnika. Sygnalizacja ta była sprawna.

54-latek został ukarany mandatem. Jego konto zasiliły także 4 punkty karne.

Apelujemy o ostrożność podczas przejeżdżania przez niestrzeżone, jak i strzeżone przejazdy kolejowe. Pamiętajmy również, że zabronione jest:

  • objeżdżanie opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżanie na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;
  • wjeżdżanie na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
  • wyprzedzanie pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;
  • omijanie pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

Przypominamy!!!

Od 3 lipca do 28 sierpnia br., w każdy piątek, leżajscy policjanci, wspólnie z pracownikami Polskich Linii Kolejowych, prowadzą działania „Bezpieczny piątek”. Jest to kolejna edycja działań w ramach kampanii społecznej - Bezpieczny przejazd - „Szlaban na ryzyko!”.

(KWP w Rzeszowie / dk)

Powrót na górę strony