Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 14.07.2020

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa jaworskiego funkcjonariusza, dla którego również w czasie wolnym najważniejsze jest bezpieczeństwo innych. Dowodem na to jest zatrzymanie nietrzeźwego kierującego, który miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Podejrzanemu mężczyźnie może teraz grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze mł. asp. Dariusz Antoniewicz, będąc w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na nieprawidłowo zaparkowany pojazd marki VW Transporter. Samochód stał w rejonie skrzyżowania utrudniając ruch w miejscowości Bolków. Na miejscu kierowcy siedział mężczyzna oparty głową o kierownicę. W związku z tym funkcjonariusz natychmiast zatrzymał swój pojazd, by sprawdzić, czy kierowca nie potrzebuje pomocy. Po otwarciu drzwi volkswagena policjant ujawnił leżącą na desce rozdzielczej butelkę po alkoholu. Okazało się ponadto, że mężczyzna był mocno nietrzeźwy i zasnął za kierownicą. Funkcjonariusz wyjął ze stacyjki kluczyki, zapobiegając tym samym jego dalszej jeździe, a o całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego jaworskiej Policji. Na miejscu ustalono, także świadków, którzy potwierdzili, że zatrzymany jechał drogą krajową K-3 z Jawora do Bolkowa.

Nietrzeźwym kierowcą okazał się 44-letni jaworzanin, który kierował autem mając 1,7 promila alkoholu w organizmie. Czujność policjanta i podjęte przez niego działania pozwoliły uniknąć tragedii na drodze.

Za popełniony czyn zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony