Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania i wyrazy uznania dla legnickiego policjanta

Data publikacji 16.07.2020

Policjant Komendy Miejskiej w Legnicy, na co dzień pracujący w Wydziale Ruchu Drogowego, otrzymał podziękowania za zaangażowanie i empatię podczas wykonywania obowiązków służbowych. Funkcjonariusz w czasie zdarzenia drogowego udzielił dużego wsparcia rodzinie poszkodowanego mężczyzny.

25 czerwca br. Komenda Miejska Policji w Legnicy została poinformowana o zdarzeniu drogowym na terenie miasta. Dyżurny natychmiast skierował funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, którzy na miejscu zastali leżącego na jezdni motocyklistę. Jak ustalono, kierujący nie zachował należytej ostrożności podczas jazdy, w wyniku czego doszło do jego upadku. 56-letni mieszkaniec powiatu legnickiego doznał ciężkich obrażeń ciała i został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

W trakcie wykonywania czynności służbowych na miejsce dotarła żona pokrzywdzonego, która była roztrzęsiona i przerażona. Policjant wyjaśnił kobiecie okoliczności i przebieg zdarzenia - […] z wyjątkowym profesjonalizmem przekazał wszystkie potrzebne informacje, okazał dużo empatii, był bardzo pomocny, kompetentny i życzliwy. Dzięki jego zaangażowaniu i wrażliwości, żona poszkodowanego motocyklisty otrzymała wsparcie i zrozumienie, którego wtedy potrzebowała.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego muszą się wykazać zarówno ogromną wiedzą jaki wyrozumiałością, szczególnie wobec rodzin osób poszkodowanych w wypadkach. Podczas wykonywania obowiązków na miejscu zdarzenia starają się w rzetelny i zrozumiały sposób przekazać wszystkie niezbędne informacje. Funkcjonariusze nie tylko wypełniają należycie swoje obowiązki wykonując czynności na miejscu zdarzenia drogowego ale również starają się zapewnić niezbędną pomoc wszystkim jego uczestnikom.

Dziękujemy za wyrazy uznania i jeszcze większą motywację do podejmowania kolejnych wyzwań.

(KWP we Wrocławiu/kpa)

Powrót na górę strony