Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie BOA związane z SARS Covid-19

Data publikacji 16.07.2020

Na terenie Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie przeprowadzono ćwiczenia z udziałem policyjnych negocjatorów Sekcji Negocjacji Wydziału Szkoleniowo-Bojowego Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”.

Scenariusz ćwiczeń, które odbyły się 10.07.2020 r.,  zakładał nawiązanie kontaktu z „pacjentem” manifestującym chęć popełnienia samobójstwa, u którego przeprowadzony test wykazał wynik pozytywny na SARS Covid-19. W trakcie realizowanych czynności negocjatorzy policyjni WSB CPKP „BOA” doskonalili procedury bezpieczeństwa związane z działaniami do których mogłoby dojść w tzw. „strefie brudnej” szpitala oraz prowadzili negocjacje policyjne z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu ochronnego.

Przeprowadzone ćwiczenia będące wynikiem już trwającej współpracy pomiędzy CPKP „BOA” i CSK MSWiA w związku z ogłoszoną epidemią SARS Covid-19 na terenie Rzeczypospolitej Polskiej stanowią stały element wspólnego działania i zgrywania procedur w oparciu, o które swoje czynności realizują funkcjonariusze Policji oraz administracja i personel szpitala.

(CPKP „BOA”)

  • Policjant w kombinezonie
  • Policjanci przebrani w kombinezon
  • Policjanci przebrani w kombinezon
Powrót na górę strony