Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Starsza kobieta zgubiła się w lesie, na pomoc przyszli policjanci

Data publikacji 17.07.2020

Chwilę niepewności i strachu przeżyła 83-letnia mieszkanka powiatu zielonogórskiego, która będąc na grzybach w rejonie miejscowości Pliszka straciła orientację i nie potrafiła wyjść z lasu. Z pomocą przyszli policjanci z Krosna Odrzańskiego, którzy w niespełna godzinę od zgłoszenia odnaleźli kobietę i zawieźli na stację kolejową, skąd odjeżdżał jej pociąg powrotny do domu.

W czwartek, 16 lipca br., około godz. 10:00 dyżurny krośnieńskiej komendy asp. szt. Sławomir Smoleński otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która zgubiła się w lesie w rejonie miejscowości Pliszka. Dyżurny, będąc w posiadaniu numeru telefonu do kobiety, niezwłocznie nawiązał z nią kontakt. Jak wynikało z rozmowy, kobieta po dwugodzinnym poszukiwaniu grzybów w pewnym momencie straciła orientację i nie była w stanie odnaleźć drogi na stację kolejową w Pliszce, skąd odjeżdżał jej pociąg powrotny do domu. Na szczęście 83-latka była zaopatrzona w jedzenie i picie, nie potrzebowała żadnej pomocy medycznej, a przede wszystkim miała przy sobie telefon komórkowy, za pomocą którego wezwała pomoc.

Dyżurny po ustaleniu ze starszą panią punktu odniesienia i oczekiwania na policjantów, niezwłocznie wysłał na miejsce patrol w składzie asp. Paulina Weryk i post. Sebastian Popielarz, który w niespełna godzinę od zgłoszenia odnalazł 83-latkę. Znajdowała się ona około 4 km od stacji kolejowej.

Policjanci odwieźli kobietę na stację i odprowadzili na peron, skąd mogła wrócić do domu.

(KWP w Gorzowowie Wlkp/js)

Powrót na górę strony
Polska Policja