Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podróbki warte ponad 200 tysięcy złotych

Data publikacji 20.07.2020

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobioną odzież i wyroby perfumeryjne znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na kwotę ponad 200 tysięcy złotych. Właścicielom podrobionych towarów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału PG skontrolowali wytypowane punkty sprzedaży w Koszalinie. Funkcjonariuszom towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Podczas kontroli policjanci ujawnili cztery stanowiska, na których oferowano do sprzedaży podrobione produkty. Łącznie policjanci zabezpieczyli 1732 sztuki odzieży i wyrobów perfumeryjnych oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na ponad 200 tysięcy złotych.

Towar został zabezpieczony, a właściciele punktów w wieku od 35 do 56 lat wkrótce usłyszą zarzuty.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.  

Koszalińscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary. 

(KWP w Szczecinie/kpa)

  • a zdjęciach widzimy zabezpieczone podczas zatrzymania podrabiane ubrania i perfumy znanych marek
  • a zdjęciach widzimy zabezpieczone podczas zatrzymania podrabiane ubrania i perfumy znanych marek
  • a zdjęciach widzimy zabezpieczone podczas zatrzymania podrabiane ubrania i perfumy znanych marek

Opis filmu: Na filmie widzimy zabezpieczone podrabiane produkty znanych marek

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.34 MB)

Powrót na górę strony