Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali rannego łabędzia

Data publikacji 21.07.2020

Dbają o bezpieczeństwo wypoczywających i niosą pomoc nie tylko ludziom. Policjanci z posterunku wodnego w Barkowicach Mokrych otrzymali zgłoszenie o zaplątanym w żyłkę łabędziu. Szybkie i zdecydowane działania policjantów pozwoliły na szczęśliwy finał interwencji.

18 lipca 2020 roku policjanci z Nieetatowego Zespołu ds. Prewencji na Wodzie i Terenach Przywodnych z siedzibą w Barkowicach Mokrych pełnili służbę na terenie Zalewu Sulejowskiego w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Około godziny 17:00 amatorzy wypoczynku nad wodą zauważyli, że łabędź, który pływał po zalewie był oplątany żyłką, której jeden koniec miał w dziobie. Dodatkowo w dziobie ptaka utkwiła tzw. błystka. Widząc cierpienie zwierzęcia funkcjonariusze od razu podjęli działania. Przy pomocy podbieraka wędkarskiego policjanci unieruchomili zwierzę. Aby nie powodować dodatkowego stresu u zwierzęcia, jeden z policjantów wskoczył do wody. Funkcjonariusz wyjął łabędziowi z dzioba haczyk i odplątał żyłkę, która zahaczyła się o skrzydła. Dzięki szybkiemu działaniu ptak bezpiecznie odpłynął.

Policjanci przypominają, że dzikie zwierzęta mogą zachowywać się agresywnie i spowodować obrażenia ciała u człowieka. W przypadku odnalezienia rannego lub usidlonego zwierzęcia poinformujmy odpowiednie służby i nie podejmujmy samodzielnych prób jego uwolnienia.

(KWP w Łodzi / kp)

  • "policjant stojący w wodzie próbuje zbliżyć się do rannego łabędzia
  • policjant stojący w wodzie próbuje zbliżyć się do rannego łabędzia
  • policjant stojący w wodzie próbuje zbliżyć się do rannego łabędzia
Powrót na górę strony
Polska Policja