Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne składowiska śmieci w gminie Purda

Data publikacji 21.07.2020

Olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nielegalnych składowiskach śmieci na terenie gminy Purda. Funkcjonariusze znaleźli łącznie kilkaset zużytych opon oraz zbiorniki po paliwie. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn. Czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Olsztyn Południe. Zgodnie z kodeksem karnym za nielegalne składowanie śmieci grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę, 18.07.2020 r., oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że w gminie Purda na terenie gruntów rolnych i leśnych zostały wyrzucone śmieci, w tym łącznie kilkaset zużytych opon samochodowych oraz zbiorniki po paliwie. Na miejsce natychmiast zostały wysłane policyjne patrole, które potwierdziły zgłoszenie. W trakcie czynności do sprawy policjanci zatrzymali dwie osoby w wieku 28 i 33 lat. Ich udział w zdarzeniu jest przedmiotem prowadzonego postępowania. Wyjaśniane są okoliczności zdarzenia. Śledczy ustalają, skąd pochodziły opony oraz inne przedmioty.

Policjanci prowadzili czynności procesowe w kierunku art. 183 par 1 kodeksu karnego, który mówi o nielegalnym składowaniu śmieci. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia.

Zebrany materiał dowodowy przekazano do Prokuratury Olsztyn Południe. Dalsze czynności i decyzje w tej sprawie będą podejmowane przez prokuraturę.

Zgodnie z kodeksem karnym nielegalne składowanie śmieci jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.85 MB)

Powrót na górę strony