Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania za zaginioną 85-latką zakończone sukcesem

Data publikacji 21.07.2020

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie biorący udział w poszukiwaniach odnaleźli 85-letnią kobietę, która oddaliła się z miejsca zamieszkania. Kobieta została odnaleziona w rejonie ulicy Składowej w Olkuszu.

W niedzielę, 19.07.br., około godziny 18.20 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu otrzymał informacje o zaginięciu starszej kobiety, która cierpiała na zaniki pamięci. 85-latka wyszła z domu, nie miała przy sobie telefonu komórkowego. Rodzina, która była zaniepokojona jej kilkugodzinną nieobecnością, poprosiła o  pomoc policjantów.

Do poszukiwań za zaginioną mieszkanką Olkusza zaangażowano pluton alarmowy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Żurady, Gorenic, Kosmolowa, Zawady, Zedermanu, Zimnodołu, a także policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu i Komisariatu Policji w Bukownie. Mundurowi i strażacy sprawdzali przystanki i dworce autobusowe, kościoły i pobliskie sklepy, olkuskie osiedla, jak również drogi polne i okolice wzdłuż torowiska. Około 20.15 policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odnaleźli na ulicy Składowej odpowiadającą rysopisowi zaginionej 85-latkę. Kobieta chodziła w rejonie torowiska przy składzie węgla „Karolinka”.  Mundurowi na miejsce natychmiast wezwali pogotowie. Seniorka nie wymagała hospitalizacji i została przekazana pod opiekę rodziny.

(KWP w Krakowie/kpa)

Powrót na górę strony