Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli zapłacić fałszywymi banknotami. Policjanci zatrzymali 4 podejrzanych i zabezpieczyli „fałszywki”

Data publikacji 22.07.2020

Zielonogórscy policjanci zatrzymali czterech podejrzanych o usiłowanie oszustwa na jednej ze stacji benzynowych. Po zatankowaniu swojego pojazdu chcieli oni zapłacić fałszywymi banknotami euro. Przy zatrzymanych osobach policjanci ujawnili 20 „fałszywek”, a kolejne w wyniku przeszukań ich mieszkań. W sumie zabezpieczono 75 sztuk fałszywych banknotów.

W sobotę (18 lipca br.) na jedną z zielonogórskich stacji paliw przyjechały cztery młode osoby podróżujące samochodem marki BMW. Kierowca po zatankowaniu pojazdu poszedł zapłacić za paliwo. Kasjerka przyjmująca pieniądze od razu zorientowała się, że banknoty o nominale 20 euro, które otrzymała od klienta są fałszywe i powiadomiła Policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego, który posiadał przy sobie 4 fałszywe banknoty. Następnie podczas kontroli pasażerów, policjanci ujawnili u 24-letniego mężczyzny 21 podobnych „fałszywek”. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu wszystkich osób znajdujących się w pojeździe. To 3 mężczyzn w wieku od 19 do 24 lat oraz 23-letnia kobieta. W wyniku przeprowadzonych przeszukań w ich mieszkaniach funkcjonariusze znaleźli kolejne fałszywe banknoty. W sumie zabezpieczyli 75 sztuk.

Wszystkie zatrzymane osoby zostały przesłuchane. Przedstawiono im zarzuty usiłowania oszustwa, za co kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wszystkie osoby zostały objęte policyjnym dozorem.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że zatrzymane osoby zdążyły już wcześniej zapłacić fałszywymi banknotami na terenie powiatów lubińskiego i polkowickiego.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

  • policjant trzyma fałszywy banknot
  • "policjant obserwuje podejrzanego w PDOZ
  • policjant z zabezpieczonymi banknotami
Powrót na górę strony