Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uważajmy na swoje pociechy

Data publikacji 22.07.2020

Okres letni sprzyja częstszym pobytom naszych dzieci poza domem. Jest to również czas, gdzie najczęściej dochodzi do zaginięć i wypadków z udziałem małoletnich. Pamiętajmy o tym, aby zawsze zapewnić im należytą opiekę. Jak łatwo można stracić kontrolę nad naszymi podopiecznymi świadczyć może przypadek z wczorajszego dnia.

21 lipca 2020 roku około godziny 13:30 dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie o oddaleniu się dwóch małych chłopców w wieku 4 i 5 lat. Chłopcy byli pod opieką mamy jednego z nich. Podczas spaceru w parku w Baryczy, w gminie Pabianice, nagle dzieci oddaliły się od opiekunki. Chłopcy nie reagowali na wołanie kobiety. O sytuacji zostali powiadomieni stróże prawa.  W stan alarmowy postawieni zostali wszyscy policjanci, zadysponowano psa służbowego, udział w poszukiwaniach operatora drona, by także z powietrza szukać dzieci. Sprawa była o tyle skomplikowana, że w miejscu zaginięcia dzieci jest zbiornik wodny i las.

W działania zaangażowali się także okoliczni mieszkańcy, w tym grupa młodzieży na rowerach. To oni jako pierwsi zauważyli idących duktem leśnym małych wystraszonych chłopców. Natychmiast powiadomili policjantów, którzy zaopiekowali się dziećmi a następnie całe i zdrowe przekazali pod opiekę rodziców.

Trwają wakacje. Policjanci apelują do rodziców i opiekunów o wzmożoną czujność podczas opieki nad dziećmi. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do zaginięcia dziecka. Warto również porozmawiać ze swoimi dziećmi na temat tego jak mają się zachować w takiej sytuacji.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony