Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi kontrolowali niestrzeżone kąpieliska

Data publikacji 26.07.2020

Wakacje już trwają, a co się z tym wiąże wielu z nas wypoczywa nad wodą, tym bardziej, że pogoda dopisuje. Policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą„ oraz akcji „Bezpieczne Wakacje” dbają o to, aby osoby korzystające z letniego wypoczynku czuły się bezpiecznie. Funkcjonariusze kontrolowali obszary wodne i miejsca amatorskiego połowu ryb.

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jak również akcji „Bezpieczne Wakacje”, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu prowadzą kontrole niestrzeżonych kąpielisk na podległym terenie. Ostatnio pojawili się na „Dębach” i sprawdzali obszar przyległy do rzeki Kwisa.

Lubańscy policjanci w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad wodą zaplanowali wzmożone patrole w rejonach wód, gdzie mogą wypoczywać turyści. W trakcie realizowanych zadań funkcjonariusze dbają o to, aby były przestrzegane wszystkie zasady bezpieczeństwa związane z wypoczynkiem. Sprawdzają między innymi stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętów wodnych oraz stan techniczny tych pojazdów. Najważniejszym zadaniem jest jednak kontrola miejsc niestrzeżonych kąpielisk tzw. dzikich kąpielisk.

Mundurowi sprawdzili między innymi akweny wodne znajdujące się między miejscowościami Uniegoszcz - Radostów. Zbiorniki te należą do PZW dlatego też sprawdzono czy wędkarze łowiąc ryby, posiadają stosowne dokumenty uprawniające ich do wędkowania.

Funkcjonariusze w ramach swoich działań dokonują stałej kontroli terenów przyległych do rzeki Kwisa. Policyjne patrole nad wodą będą kontynuowane aż do września.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony