Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 27.07.2020

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Dowiódł tego kierownik dzielnicowych golubsko-dobrzyńskiej komendy policji, który w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę osobowej mazdy, a następnie przekazał rypińskim policjantom.

W sobotę (25.07.20) około 18.00 asp. szt. Tomasz Stefański - kierownik Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu, w dniu wolnym od służby, podróżując w powiecie rypińskim, zauważył jadącego osobową mazdą, który najpierw, włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, wymusił pierwszeństwo przejazdu, a następnie, jadąc z nadmierną prędkością i całą szerokością jezdni, stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusz, gdy tylko było to możliwe zatrzymał kierującego, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Mundurowy natychmiast zaalarmował rypińskich policjantów.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 51-letni mieszkaniec Rypina prowadził auto mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.  

Powrót na górę strony
Polska Policja