Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za znęcanie się nad psem trafił do aresztu

Data publikacji 29.07.2020

Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu zatrzymali 36-latka podejrzanego o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Pies miał być głodzony i przetrzymywany w skandalicznych warunkach. Jego właściciel usłyszał zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za takie czyny grozi do 5 lat więzienia.

W maju tego roku policjanci otrzymali informację o możliwości znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, dał podstawę do wszczęcia policyjnego dochodzenia. Z relacji świadków wynikało, że pies był kopany po głowie i brzuchu, posiadał liczne obrażenia, które mogły wskazywać na trwający od dłuższego czasu proceder. W lipcu br., w asyście Policji pies został zabrany właścicielowi przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. W dalszym ciągu śledczy przesłuchiwali świadków, zabezpieczali monitoring i analizowali dokumentację weterynaryjną. W sprawie pojawił się też m.in. wątek gróźb karalnych jakie podejrzany miał kierować wobec świadka.

28 lipca br., 36-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt. Dodatkowo odpowie za kierowanie gróźb karalnych. Decyzją sądu trafił już do aresztu na 3 miesiące. Teraz musi się liczyć z karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony