Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczne wakacje” dla dzieci w rezydencji prezydenckiej w Wiśle

Data publikacji 30.07.2020

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z przewodnikiem psa służbowego z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku odwiedzili dzieci z województwa podkarpackiego, wypoczywające w rezydencji prezydenckiej w Wiśle. Kolonie te zorganizowano dla dzieci z rodzin najmocniej dotkniętych powodzią na przełomie czerwca i lipca br. Honorowy patronat nad tym wypoczynkiem objęła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Agata Kornhauser - Duda.

Spotkanie z dziećmi było doskonałą okazją nie tylko do przekazania informacji na temat bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Policjanci w ramach wielu niespodzianek i atrakcji dla uczestników przybliżyli najmłodszym tematykę dotyczącą cyberzagrożeń oraz bezpiecznych zachowań w życiu codziennym, w tym w ruchu drogowym. Zwrócili uwagę na dbanie o swoje bezpieczeństwo podczas zabawy na hulajnodze, deskorolce, rolkach czy rowerze. Zachęcali do korzystania z kasków, ochraniaczy i innych zabezpieczeń. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprawności i posłuszeństwa psa służbowego „Kask”. W trakcie warsztatów asp. sztab. Aleksander Ochal – policyjny przewodnik psa, uczył też dzieci jak skutecznie obronić się przed atakiem czworonoga. Dzieci poznały postawę „żółwia” i inne zachowania chroniące wrażliwe fragmenty ciała. Prowadzący przypomniał ponadto podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których należy pamiętać podczas kontaktu z obcym psem.

Na zakończenie dzieci otrzymały upominki – odblaski, kolorowanki i kredki, aby podczas wypoczynku wakacyjnego, mogły przypominać sobie to, co przekazywali im na zajęciach stróże prawa. Materiały te przygotowano dzięki wsparciu Wojewody Śląskiego w ramach Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

  • Przewodnik z policyjnym psem oraz dzieci, które wzięły udział w spotkaniu
  • Umundurowana policjantka oraz siedzące wokół niej na ławkach dzieci
  • Przewodnik z policyjnym psem oraz policjantka opowiadają dzieciom o bezpieczeństwie podczas wakacji
  • Przewodnik z policyjnym psem oraz dzieci, które wzięły udział w spotkaniu
  • Umundurowany policjant opowiada siedzącym na ławkach dzieciom o bezpieczeństwie podczas wakacji
  • Policyjny przewodnik wraz z psem oraz policjantka opowiadają dzieciom o bezpiecznych wakacjach
Powrót na górę strony