Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w przestępczość samochodową

Data publikacji 05.08.2020

Dolnośląscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z Niemiec i Europolu zlikwidowali dziuplę samochodową. W czasie przeprowadzonych czynności dokonano sprawdzenia kilku mieszkań i jednej posiadłości rolnej. W wyniku realizacji zadań policjanci ujawnili i zabezpieczyli części samochodowe pochodzące z co najmniej 13 pojazdów utraconych na terenie Niemiec. Ponadto zabezpieczono amunicję i sprzęt elektroniczny.

W lipcu br., policjanci pionu kryminalnego jednostki w Lubinie, wspólnie z policjantami wydziału kryminalnego i wywiadu kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a także z funkcjonariuszami z niemieckiej Policji i Europolu, w ramach powołanego zespołu zadaniowego do zwalczania przestępczości samochodowej, dokonali sprawdzeń kilku mieszkań i posesji na terenie powiatu lubińskiego.

Policjanci, podejmując czynności, mieli podejrzenie, że na sprawdzanych posesjach, może dochodzić do demontowania na części samochodów kradzionych na terenie Niemiec i Polski. Czynności policjantów doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia części samochodowych z ręcznie usuniętymi numerami identyfikacyjnymi. Niemieccy eksperci motoryzacyjni byli w stanie zidentyfikować kilka części samochodowych, które były powiązane z 13 skradzionymi pojazdami na terenie Niemiec i Polski. W dniu akcji przechwycono również narkotyki, amunicję i sprzęt elektroniczny.

W dniu podjętych działań wsparcia udzielił Europol, wysyłając do Polski eksperta, który pomógł śledczym, dokonując analizy w czasie rzeczywistym i udzielając informacji operacyjnych z baz danych Europolu. Eksperci medycyny sądowej Europolu przeprowadzą dalsze badania kryminalistyczne zabezpieczonych części samochodowych.

(KWP we Wrocławiu / js)

  • Policjanci polscy i niemieccy wspólnie oglądają zabezpieczone mienie w postaci części samochodowych
  • Zabezpieczone części samochodowe, między innymi fotele od różnych aut
  • Miejsce przechowywania części samochodowych, które były poukładane na wysokich regałach

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 40.04 MB)

Powrót na górę strony