Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzioną motorówkę

Data publikacji 06.08.2020

Policjanci z komisariatu wodnego odzyskali motorówkę o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zabezpieczona łódź trafiła już do właściciela. Funkcjonariusze sprawdzają okoliczności zdarzenia oraz szukają sprawców.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z komisariatu Śródmieście odebrali zgłoszenie o kradzieży łodzi motorowej, która była zacumowana w przystani na Martwej Wiśle. Właściciel oszacował straty na sumę 40 tys. zł. Funkcjonariusze po odebraniu zgłoszenia przeprowadzili oględziny. Sprawa zajęli się kryminalni, którzy przeprowadzili rozmowy z pracownikami przystani oraz sąsiednich firm. Policjanci sprawdzili, w których miejscach są zamontowane kamery monitoringu.

Informacja o ukradzionej łodzi trafiła na wszystkie gdańskie komisariaty. Także do policjantów z Komisariatu Wodnego Policji. Funkcjonariusze sprawdzili wszystkie zdobyte w związku z tym zdarzeniem informacje. Policjanci sprawdzili inne przystanie oraz miejsca cumowania łodzi.

Policyjni wodniacy sprawdzili miejsca, do których nie ma dostępu z lądu. Podczas kontroli jednego z takich miejsc, a dokładnie rejonu trzcinowiska przy ul. Tamka patrol na policyjnej łodzi motorowej ujawnił porzucona łódź. Motorówka została zabezpieczona. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny, na miejscu pracował także policyjny technik oraz kryminalni.

Po czynnościach łódź została przekazana właścicielowi. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać sprawców. Za kradzież mienia grozi 5 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja