Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyscy policjanci walcząc z przestępczością narkotykową zatrzymali dwanaście osób w ciągu kilku ostatnich dni. Dwóch podejrzanych odpowie również za kradzieże

Data publikacji 07.08.2020

Dwanaście osób zostało zatrzymanych w ostatnich dniach za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających. Dwóch z podejrzanych odpowie również za kradzieże. To wynik działań przeprowadzonych przez policjantów z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. O losie tych osób zadecyduje sąd. Przestępstwa narkotykowe są zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszej z opisywanych sytuacji doszło przy ulicy Głównej w Wałbrzychu, funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali 36-letnią wałbrzyszankę. Kobieta narkotyki ukrywała w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze sprawdzając pomieszczenia znaleźli środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było wykonać ponad 150 porcji handlowych tego narkotyku.

W tym samym czasie w Czarnym Borze w ręce mundurowych – tym razem z Boguszowa-Gorc – z narkotykami w postaci marihuany oraz amfetaminy wpadł 43-latek. Mężczyzna w dwóch różnych mieszkaniach uprawniał konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 15 łodyg w różnej fazie wzrostu oraz aparaturę do uprawy roślin i podręczną wagę. Zabezpieczono także mienie w postaci gotówki w kwocie 1400 złotych, przeznaczoną na poczet przyszłej kary.

W innym miejscu, przy ulicy Pocztowej w Wałbrzychu zatrzymany przez policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy został 37-latek. Wałbrzyszanin posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Następnie w toku wykonanych z mężczyzną czynności, funkcjonariusze drugiego komisariatu udowodnili podejrzanemu pięciokrotne dokonanie kradzieży elektronarzędzi w sklepach na terenie całego Dolnego Śląska, gdzie starty wyniosły ponad 4,5 tysiąca złotych.

Kolejnego dnia policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu patrolując ul. 11 listopada skontrolowali pojazd i osoby w nim przebywające. Ujawnili wówczas u trojga wałbrzyszan kolejne porcje narkotyków. 23-latek posiadał przy sobie amfetaminę, 30-latka metamfetaminę, a 28-latek środki odurzające w postaci marihuany i środki psychotropowe w postaci amfetamin. Z zabezpieczonych substancji można było wykonać łącznie ponad 150 porcji handlowych tych narkotyków.

Tej samej doby, w nocy, również na terenie Wałbrzycha w ręce funkcjonariuszy pierwszego komisariatu z marihuaną wpadł 20-latek. Mężczyzna dodatkowo odpowie za dwukrotną kradzież w jednym ze sklepów w dzielnicy Podzamcze artykułów elektronicznych o łącznej wartości ponad 3,5 tysiąca złotych. Kradzież miała miejsce w czerwcu tego roku.

Tego samego dnia po południu funkcjonariusze wydziału kryminalnego wałbrzyskiej komendy zatrzymali 40-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który był w posiadaniu amfetaminy oraz marihuany. Po godzinie 17:00 w ręce policjantów prewencji z tej samej jednostki wpadł 32-latek. Mężczyzna posiadał przy sobie substancje psychotropowe w postaci kilku tabletek MDMA.

W niewielkim odstępie czasu, a policjanci prewencji zatrzymali kolejne dwie osoby z narkotykami. 28-latka z amfetaminą oraz tabletkami MDMA, a także 21-latka z marihuaną. We wtorek przed północą narkotyki w postaci amfetaminy funkcjonariusze pierwszego komisariatu zabezpieczyli jeszcze podczas legitymowania na ul. Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju. Posiadał je 33-letni wałbrzyszanin.

Wobec wszystkich zatrzymanych zostały wykonane niezbędne czynności procesowe oraz zgromadzony został materiał dowodowy. Trzem z zatrzymanych mężczyzn za posiadanie znacznej ilości narkotyków, a także za kradzieże grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Mężczyźni objęci zostali dozorem policyjnym. Pozostałym osobom za posiadanie narkotyków grozi kara 3 lata więzienia. O losie wszystkich podejrzanych zadecyduje teraz sąd.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom.. Marcin Świeży
tel. 47 87 514 85

 

Powrót na górę strony
Polska Policja