Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomorscy policjanci na helskiej plaży – „Bezpieczne wakacje 2020”

Data publikacji 08.08.2020

Pomorscy policjanci w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zorganizowali „Bezpieczne wakacje 2020” i spotkali się z mieszkańcami oraz turystami wypoczywającymi na Helu. Funkcjonariusze przekazywali porady dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, także w kontekście ograniczeń związanych z COVID-19. Zachęcano do wstąpienia do służby w Policji, promowano także aplikację Moja Komenda i Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

8 sierpnia br. policjanci z Wydziału Prewencji, Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, Komendy Powiatowej Policji w Pucku oraz Komisariatu Wodnego Policji w Gdańsku zrealizowali kolejne działanie mające na celu edukację osób wypoczywających nad wodą. Funkcjonariusze dzielili się swoją wiedzą z dziećmi, młodzieżą, oraz dorosłymi. Wśród najmłodszych przeprowadzono cieszące się dużym zainteresowaniem konkursy, gdzie jedną z nagród była podróż łodzią Formozy. Na kąpielisku strzeżonym „Mała plaża” w Helu przeprowadzono również akcję ratowniczą Formozy „Na ratunek tonącemu” oraz pokazy technik i taktyk interwencji policyjnych, które wzbudziły nie tylko zainteresowanie, ale także duże emocje.

Uczestnicy otrzymali broszury informacyjne zawierające zasady udzielania pierwszej pomocy, zasady przeprowadzania akcji ratunkowych, zasady zdrowego i bezpiecznego wypoczynku. Policjanci mówili o zasadach bezpiecznego wypoczynku, przestrzeganiu zasad sanitarnych i obostrzeń związanych z zahamowaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Mundurowi zachęcali do wstąpienia do służby w Policji. Promowali także korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.

Informacje  przekazywane przez mundurowych zostały przyjęte z ogromną uwagą i spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem. Młodsi uczestnicy chętnie brali udział w quizach na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą i jak sami stwierdzili, jeszcze wiele muszą się nauczyć.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zrealizowana została w ramach rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

Do realizacji przedsięwzięcia włączyli się przedstawiciele instytucji pozapolicyjnych:

- Stowarzyszeniem Passa z siedzibą w Kielcach,

- Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gdyni,

- Ochotnicza Straż Pożarna w Helu,

- Formoza RIB.

Całość przedsięwzięcia odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

  • Policjanci rozmawiają z plażowiczami
  • Policjanci rozmawiają z plażowiczami
  • Policjanci rozmawiają z plażowiczami
  • Policjanci rozmawiają z plażowiczami
  • Policjanci rozmawiają z plażowiczami
  • Policjanci rozmawiają z plażowiczami
  • Policjanci rozmawiają z plażowiczami
  • Policjanci rozmawiają z plażowiczami
Powrót na górę strony