Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 10.08.2020

Policjantem jest się cały czas, a nie tylko podczas pełnionej służby. Przykładem jest policjant, który w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. Jak się okazało, 51-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego mężczyzny zajmie się sąd.

Policjant Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w minioną sobotę (8.08.20) jechał razem z rodziną w czasie wolnym drogą krajową nr 10 z Nakła nad Notecią w kierunku Sadek. W pewnym momencie zauważył przed sobą jadące bmw, które co chwilę zmieniało w sposób niekontrolowany pas na drodze.

Policjant o całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego nakielskiej komendy, a sam szukał sposobu, by bezpiecznie uniemożliwić jazdę kierującemu. W Sadkach bmw nagle zjechało z drogi na chodnik. Kierowca auta, widząc zatrzymujący się za nim pojazd, zaczął uciekać pieszo, po drodze wyrzucając kluczyki. Policjant ruszył za nim i po krótkim pościgu zatrzymał go.

Kierowca bmw został przekazany patrolowi policji, który przyjechał na miejsce. Jak się okazało, 51-letni mieszkaniec gminy Sadki miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i natychmiast stracił prawo jazdy. Niebawem mężczyzna ponownie spotka się z mundurowymi i usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 51-latka zdecyduje sąd.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony
Polska Policja