Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie pomógł rannemu

Data publikacji 10.08.2020

Policjant, wracając po zakończonej służbie, pomógł rannemu mężczyźnie. Funkcjonariusz, widząc przy drodze rozbity samochód, który wcześniej go wyprzedzał, natychmiast zareagował. Rozpoczął poszukiwania kierowcy, którego nie było w środku. Poinformował swoich kolegów i zabezpieczył miejsce zdarzenia. Dzięki jego natychmiastowej reakcji, 22-latek odnaleziony na polu trafił pod opiekę lekarzy.

W sobotę tuż po północy, 8.08.2020 r., na krajowej "65", wracający po służbie komisarz Radosław Bakun z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zauważył w rowie rozbity samochód. To auto chwilę wcześniej wyprzedziło go z dużą prędkością. W środku policjant zauważył ślady krwi, jednak kierowcy nie było w pobliżu samochodu. Natychmiast o tym zdarzeniu poinformował dyżurnego białostockiej komendy. Na miejsce przyjechali policjanci wraz z psami tropiącymi. Czworonożni funkcjonariusze Luna i Hades od razu podjęli trop.

Po chwili tropienia odnaleźli zakrwawionego mężczyznę, który leżał w polu kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Mężczyzna nie wiedział, gdzie się znajduje i uskarżał się na silny ból. Mundurowi natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy i zostali z nim, aż do przyjazdu karetki pogotowia. Z pola, mężczyzna z licznymi złamaniami trafił do szpitala.

Jak ustalili policjanci, 22-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku/js)

Powrót na górę strony