Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W upalne dni zapewnij swoim zwierzętom właściwą opiekę. Nie pozwól krzywdzić zwierząt – kolejny spot zachodniopomorskiej Policji

Data publikacji 10.08.2020

Nie wszyscy podchodzą odpowiedzialnie do opieki nad zwierzakami, mimo że od kilku lat w okresie letnim ruszają kampanie i prezentowane są spoty, które uświadamiają właścicielom psów zagrożenie, jakie niesie pozostawienie go zamkniętego w samochodzie w upalne dni. Temperatura w nagrzanym aucie może nawet wynieść ponad 60 stopni, a dużo mniejszy do człowieka zwierzak pozostawiony w takim środowisku nawet na kilkanaście minut bardzo cierpi. Jeśli więc widzisz psa zamkniętego w rozgrzanym aucie lub pozostawionego bez opieki w upalny dzień na słońcu bez dostępu do wody – reaguj. Spróbuj znaleźć właściciela, podaj zwierzęciu mu wodę.

W minioną sobotę (8.08.2020 r.) w związku z taką sytuacją interweniowali świnoujscy policjanci. Na ul. Dąbrowskiego w samochodzie na parkingu pobliskiego centrum handlowego w zaparkowanym na pełnym słońcu samochodzie znajdował się pies. Okna pojazdu były zamknięte a klimatyzacja oraz nawiew nie były włączone. Policjanci przekazali informację do obsługi centrum handlowego z prośbą, aby właściciele tego samochodu natychmiast się zgłosili. Po kilku minutach pojawili się właściciele. Została z nimi przeprowadzona rozmowa o tej karygodnej sytuacji, a następnie ukarano ich mandatem karnym.

Zachodniopomorska Policja przygotowała spot profilaktyczny pokazujący jeszcze inną sytuację nieodpowiedzialnego zachowania wobec psa w czasie upałów. Takie działanie być kwalifikowane nawet jako znęcanie się nad zwierzęciem. Jest to przestępstwo zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Zapraszamy do obejrzenia spotu, który został stworzony we współpracy z Towarzystwem Wiedzy Powszechnej w Szczecinie w ramach projektu na 2019 rok „Wakacje z Wyobraźnią”. Całość przedsięwzięcia została dofinansowana z rządowego programu razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.


(KWP w Szczecinie/kpa)

Opis filmu: Na filmie widzimy psa, którego z upału uratowali policjanci wezwani na miejsce

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 41.21 MB)

Powrót na górę strony