Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli kontrabandę ukrytą w ścianie

Data publikacji 11.08.2020

Niemal 5,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli w ciągu ostatnich kilku dni policjanci z Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą siedleckiej komendy. W przypadku, gdyby towar trafił na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na uszczuplenie podatku na kwotę ponad 130 tys. zł.

Siedleccy funkcjonariusze z Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą ustalili, że najprawdopodobniej 52-letni mężczyzna przechowuje w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Wczoraj policjanci przystąpili do działania, skrupulatnie dokonując przeszukania. Podejrzenia potwierdziły się i kryminalni odkryli, że w jednym z pomieszczeń znajdują się podwójne ściany, za którymi przechowywany jest nielegalny towar. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 5,5 tys. paczek papierosów. Według wyliczeń śledczych wprowadzenie takiej ilości wyrobów tytoniowych na czarny rynek naraziłoby Skarb Państwa na straty przekraczające 96 tys. zł.

To nie jedyne działania siedleckich policjantów zakończone sukcesem. Mundurowi w tego samego wydziału kilka dni wcześniej trafili na posesję do 65-letniego mieszkańca gm. Skórzec, który również miał się trudnić nielegalnym procederem związanym z przechowywaniem papierosów bez polskiej akcyzy.

Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1,5 tys. paczek papierosów różnych marek. Na tym jednak działania policjantów się nie zakończyły. W trakcie czynności zabezpieczyli również 30 litrów nielegalnego alkoholu. Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli pieniądze w kwocie blisko 9 tys. zł. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć skąd posiada taką kwotę pieniędzy, ani od kogo zakupił posiadany towar.

(KWP w Radomiu/kpa)

Powrót na górę strony