Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie mężczyźnie dzięki skutecznie przeprowadzonej reanimacji

Data publikacji 12.08.2020

Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego dolnobrzeskiej jednostki podjęli interwencję wobec leżącego mężczyzny, który źle się poczuł. Dzięki skutecznie przeprowadzonej reanimacji uratowali życie mieszkańcowi Brzegu Dolnego. Funkcjonariusze przekazali mężczyznę pod opiekę medyków.

Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo–Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym pełniąc służbę patrolową, skierowani zostali przez dyżurnego na miejsce, gdzie według zgłoszenia miał leżeć mężczyzna.

Z przekazanej informacji wynikało, że mężczyzna ten źle się poczuł i skarżył się na ból w klatce piersiowej. Funkcjonariusze przybyli na miejsce zgłoszenia jako pierwsi. Zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę i natychmiast podjęli czynności, aby udzielić mu pomocy przedmedycznej.

Po chwili mężczyzna stracił przytomność. Policjanci, monitorując jego funkcje życiowe, zauważyli, że przestał również oddychać. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, na bieżąco przekazując informacje o zmieniającym się stanie 62-latka dyżurnemu. Funkcjonariusz ten informował o sytuacji dyspozytora pogotowia ratunkowego.

Dzięki skutecznie przeprowadzonej przez policjantów akcji reanimacyjnej mężczyzna po chwili odzyskał oddech oraz przytomność. Był bardzo rozgrzany, więc do czasu przybycia na miejsce Zespołu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego podawano mężczyźnie wodę.

Mundurowi przekazali 62-letniego mieszkańca Brzegu Dolnego pod opiekę medyków.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony