Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny tor przeszkód im niestraszny – trening dla kandydatów

Data publikacji 13.08.2020

Kandydaci do służby w Policji ćwiczyli na specjalnie zorganizowanym torze przeszkód. Kilkanaście osób spróbowało swoich sił na torze, który jest jednym z etapów w procesie rekrutacji do służby w Policji. Wyniki były bardzo dobre, ale kilka osób musi jeszcze poćwiczyć. Kolejna taka możliwość już za tydzień (19.08).

Każdy uczestnik treningu mógł wspólnie z policyjnymi instruktorami sprawdzić na czym polega test sprawności fizycznej i poćwiczyć pokonywanie toru przeszkód. Zajęcia odbyły się w środę (12 sierpnia) w Sali gimnastycznej III Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze przy ulicy Strzeleckiej 9. Zajęcia dla kandydatów organizowane od kilku miesięcy przez Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze i Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, dlatego od pewnego czasu odbywają się regularnie raz w tygodniu. Wśród osób biorących udział w zajęciach są takie, które korzystają z nich regularnie. Najczęściej są to osoby, które chcą poprawić swoje wyniki przed zbliżającym się egzaminem w Szkole Policji w Pile. Wśród nich są także kandydaci, którzy przyjeżdżają z innych województw.

W środę kilkanaście osób z całego województwa przyjechało do Zielonej Góry, żeby pod czujnym okiem instruktorów z Wydziału Kadr i Szkolenia oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji sprawdzić swoje przygotowanie do zaliczenia testu sprawnościowego na właściwym egzaminie. Instruktorzy pokazali prawidłowe sposoby wykonania poszczególnych ćwiczeń, a potem korygowali błędy ćwiczących - po to, aby już na właściwym egzaminie z sukcesem pokonać ten etap kwalifikacji.

Trzymamy kciuki za wszystkich!

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • kandydaci trenują na torze
  • kandydaci trenują na torze
  • kandydaci trenują na torze
Powrót na górę strony