Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małopolski Tele-Anioł. Policjanci ruszyli z pomocą seniorce

Data publikacji 14.08.2020

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji udzielili pomocy 75-letniej, niepełnosprawnej seniorce objętej nadzorem „Małopolskiego Tele-Anioła”.

W nocy z wtorku na środę (11/12 sierpnia br.) tuż po godzinie 23.00, dyżurny oświęcimskiej komendy Policji  został powiadomiony przez krakowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego o potrzebie podjęcia interwencji w jednym z oświęcimskich mieszkań. Ze zgłoszenia wynikało, że ratownik medyczny  z programu „Małopolski Tele – Anioł” otrzymał sygnał alarmowy od niepełnosprawnej seniorki, która spadła z łóżka i nie może samodzielnie się podnieść.

Najbliżej miejsca zamieszkania  seniorki znajdowali się policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Mundurowi błyskawicznie udali się pod wskazany adres. Następnie weszli do mieszkania i odnaleźli seniorkę rzeczywiście leżącą obok łóżka. Ustalili, że kobieta nie potrzebuje pomocy lekarskiej, a jedynie ma problem z poruszaniem się. Policjanci podnieśli kobietę na łóżko.

Przypominamy, że w związku z obecnym zagrożeniem epidemiologicznym, samotni seniorzy lub osoby niepełnosprawne, które pozostają w domach, również mogą liczyć na pomoc Policji. Osoba potrzebująca pomocy powinna telefonicznie skontaktować się z dzielnicowym swojego rejonu, do którego telefon znajduje na stronie internetowej komendy lub w aplikacji „Moja Komenda” lub  telefonicznie poprosić o pomoc oficera dyżurnego danej jednostki Policji. Dzielnicowy lub dyżurny, po otrzymaniu zgłoszenia powiadomi odpowiednią instytucję.

Apelujemy również do mieszkańców o zwracanie uwagi na to, czy w sąsiedztwie starsza, samotna lub niepełnosprawna osoba potrzebuje pomocy. Wystarczy jeden telefon do służb, aby jej pomóc.

Przycisk, który ratuje życie. Ważne informacje o projekcie „Małopolski Tele-Anioł”.

Przypominamy również, że samotnie mieszkającego niesamodzielnego seniora lub samotnie mieszkającą niesamodzielną osobę niepełnosprawną można zgłosić do programu „Małopolski Tele – Anioł” w Departamencie  Rodziny, Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Szczegóły programu „Małopolski Tele-Anioł”:

Małopolski Tele-Anioł ►

W czasie pandemii koronawirusa pod skrzydłami Tele-Anioła bezpieczniej ►
 

osoba trzymająca w rękach smartwatch, napis Małopolski Tele - Anioł całodobowa pomoc dla seniorów

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony