Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjanta, który w czasie wolnym interweniował widząc pożar na balkonie

Data publikacji 14.08.2020

Na ręce komendanta iłowskiego komisariatu zostały złożone podziękowania od mieszkanki Gozdnicy dla starszego posterunkowego Jacka Majkowskiego, który w czasie wolnym od służby zauważył na balkonie jednego z mieszkań ogień. Zanim właściciele dowiedzieli się, że wybuchł pożar, policjant był już w ich mieszkaniu, aby pomóc.

Na ręce komendanta Komisariatu Policji w Iłowej wpłynęły podziękowania dla starszego posterunkowego Jacka Majkowskiego od mieszkanki Gozdnicy. Pod koniec lipca br. policjant w czasie wolnym od służby zauważył na balkonie jednego z mieszkań ogień. Nie wahając się ani chwili pobiegł do lokalu. Zanim do niego dotarł, powiadomił Straż Pożarną o zdarzeniu. Kiedy wbiegł do mieszkania, jego lokatorzy byli zaskoczeni, gdyż nie mieli pojęcia o czyhającym zagrożeniu. Jak się okazało, na balkonie doszło do pożaru doniczki. Ten został natychmiast ugaszony.

Jacek Majkowski to funkcjonariusz działający dodatkowo przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gozdnicy i doskonale wiedział, że rozprzestrzenianie się ognia zajmuje sekundy. Jednak dzięki jego zdecydowanej postawie sytuacja została niezwłocznie opanowana. Podziękowania od mieszkańców z całą pewnością motywują każdego policjanta do niesienia dalszej pomocy.

(KWP w Gorzowie Wielkopolski/kpa)

Powrót na górę strony