Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich - dzielnicowi skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

Data publikacji 14.08.2020

„Policyjny nos” dzielnicowych z Kargowej oraz ich duże doświadczenie doprowadziło do odnalezienia plantacji konopi indyjskich i zatrzymania trzech mężczyzn trudniących się przestępczym procederem. Podczas policyjnej akcji zabezpieczono 124 sadzonki o wysokości od 1,5 do ponad 2 metrów. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie. Zatrzymani zostali resztowani przez sąd na trzy miesiące.

Dzielnicowy jest nazywany często policjantem pierwszego kontaktu, bo to właśnie dzielnicowi są najbliżej mieszkańców i ich spraw. Wielokrotnie pomagają w rozwiązywaniu trudnych spraw, łagodzą konflikty, doradzają, a także opiekują się mieszkańcami swojego rejonu. Dzielnicowy to policjant, który dobrze zna teren na którym pracuje i jego mieszkańców. To właśnie doskonała znajomość swojego rejonu przyczyniła się do tego, że kargowscy dzielnicowi namierzyli mężczyznę, a następnie odkryli plantację konopi indyjskich, którą ten się „opiekował”. W wyniku podjętych czynności i działań śledczych, policjanci z Sulechowa zatrzymali jeszcze dwóch innych mężczyzn do tej sprawy. Na plantacji policjanci zabezpieczyli 124 sadzonki konopi w różnych fazach wzrostu – od 1,5 do 2 m. wysokości. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy gminy Kargowa w wieku 24 – 26 lat. Ponadto podczas wykonywania czynności procesowych policjanci znaleźli i zabezpieczyli na terenie plantacji ponad 400 gramów suszu ziela konopi o czarnorynkowej wartości co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. Krzewy z plantacji zostały zabezpieczone procesowo i wkrótce zostaną zniszczone.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty uprawy konopi oraz posiadania znacznej ilości ziela konopi za co zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. Decyzją Sądu Rejonowego w Świebodzinie, wydział zamiejscowy w Sulechowie wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

 

podinspektor Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.3 MB)

Powrót na górę strony