Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szarpał kobietę kierująca taksówką, ukradł pieniądze, próbował wejść przez szyberdach

Data publikacji 20.08.2020

Skuteczna praca gorzowskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który w trakcie kursu szarpał kobietę kierującą taksówką, a także zabrał jej pieniądze. Gdy udało się wypchnąć go z auta, próbował jeszcze dostać się do środka przez szyberdach. Kobiecie udało się odjechać. Podejrzany usłyszał już zarzuty.

Do kobiety na postoju taksówek w minioną niedzielę, 16.08.2020 r., około godziny 03:00 podszedł mężczyzna, który zamówił kurs do jednej z podgorzowskich miejscowości. Nic nie wskazywało na to, że klient może stać się agresywny. Mężczyzna bełkotał, bo prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu. W pewnym momencie zaczął szarpać kobietę. Kierująca skutecznie się broniła i po chwili udało jej się wypchnąć mężczyznę poza pojazd. Próbował jeszcze dostać się do auta przez drzwi kierowcy, a następnie po masce przez szyberdach. Kobieta uruchomiła silnik i udało jej się odjechać. Po chwili zorientowała się, że z auta zginęło jej kilkaset złotych.

Policjanci informacje o zdarzeniu otrzymali od kierującej po kilku godzinach. Od razu jednak kryminalni z komisariatu i śledczy przystąpili do działań. Zebrali niezbędne informacje i dążyli do ustalenia podejrzanego. Dzięki działaniom operacyjnym policjantów, we wtorek, 18.08.2020 r., zatrzymany został 32-latek z powiatu gorzowskiego. 

Po przesłuchaniu usłyszał zarzuty związane z naruszeniem nietykalności cielesnej i kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.89 MB)

Powrót na górę strony