Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci „nakręcili się na pomaganie” 5-miesięcznemu Nikodemowi

Data publikacji 20.08.2020

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przyłączyli się do zbierania nakrętek. W ten sposób pomagają 5-miesięcznemu Nikodemowi, cierpiącemu na rdzeniowy zanik mięśni. Nakrętki przekazywali już kilka razy. Każdy może pomóc w niezbędnej terapii genowej.

"Jesteśmy rodzicami śmiertelnie chorego dziecka! Pilnie potrzebujemy Twojej pomocy, bo dla Nikosia najważniejszy jest czas! SMA 1 – rdzeniowy zanik mięśni to straszna choroba, która każdego dnia, kawałek po kawałku odbiera siły, nadzieję i życie… Mięśnie naszego synka umierają, zamiast się rozwijać. Dzieci takie jak nasze, jeszcze do niedawna były skazane na powolne odchodzenie w męczarniach. Dzisiaj medycyna daje szansę – koszmarnie droga terapia może zatrzymać ten złowieszczy pęd choroby." 

"Ścigamy się z dwoma najgroźniejszymi przeciwnikami – z chorobą, która pozbawiła już tak wiele dzieci przyszłości i z czasem, który zabiera zdrowie naszego synka bezpowrotnie."

Apel rodziców chorego Nikosia trafił do wielu serc. Zdiagnozowana choroba w dniu narodzin była szokiem dla rodziców. Białostoccy policjanci ruszyli z pomocą. Zaangażowali swoich bliskich, znajomych, funkcjonariuszy, ale także inne instytucje. Dzięki tej spontanicznej akcji udało się zebrać kilkaset kilogramów nakrętek, ale funkcjonariusze chcą zebrać jeszcze więcej. Przyłączyć się do akcji zbierania może każdy.  

Razem możemy więcej!

Miejsca, w których można wrzucić nakrętki:

  • Komenda Miejska Policji w Białymstoku ul. Bema 4
  • Komisariat Policji I w Białymstoku ul. Waryńskiego 8
  • Komisariat Policji II w Białymstoku ul. Warszawska 65
  • Komisariat Policji III w Białymstoku ul. Wrocławska 51A
  • Komisariat Policji IV w Białymstoku ul. Słowackiego 1

Link do zbiórki ►

Zbieramy, zbieramy, bo tak się nakręcamy!

 

(KWP w Białymstoku / kp)

  • policjant wyciąga worek z nakrętkami z bagażnika samochodu
  • policjant stoi obok radiowozu policyjnego z dwoma workami wypełnionymi nakrętkami
  • wnętrze budynku, miejsce zbiórki nakrętek
Powrót na górę strony