Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z Oławy uratował życie nieprzytomnemu mężczyźnie

Data publikacji 20.08.2020

Aspirant Marcin Kozioł, dzielnicowy z Oławy, reanimował mężczyznę, który nieprzytomny leżał na podjeździe posesji w Bystrzycy. Funkcjonariusz podjął czynności ratunkowe, w trakcie których mężczyzna na przemian tracił funkcje życiowe i je odzyskiwał. Policjant, przy udziale innych osób prowadził akcję reanimacyjną do przyjazdu pogotowia ratunkowego, które zabrało 53-latka do szpitala.

Dzielnicowy z oławskiej komendy asp. Marcin Kozioł  18 sierpnia br. w trakcie obchodu rejonu służbowego w miejscowości Bystrzyca, zauważył grupę osób, która poprosiła go o udzielenie pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie leżącemu na podjeździe posesji. Gdy funkcjonariusz ocenił sytuację, natychmiast poinformował dyżurnego, który wezwał karetkę pogotowia. Sam przystąpił do resuscytacji mężczyzny. W reanimowaniu mężczyzny pomogły funkcjonariuszowi osoby postronne, które wykonywały polecenia dzielnicowego

Asp. Marcin Kozioł wykonywał czynności ratujące życie do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Podczas resuscytacji 53-latek kilkakrotnie odzyskiwał oddech, następnie znów go tracił. Policjant nie poddawał się i reanimował mężczyznę do czasu przyjazdu lekarza i ratowników medycznych, którzy zabrali przytomnego poszkodowanego mieszkańca Oławy do szpitala.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony